Kruche faworki Thermomix

Kruche faworki

Lubisz słodkie domowe desery? Przygotuj doskonałe, kruche faworki Thermomix, których smak zachwyca, a przygotowanie zajmuje niewiele czasu. Na deser poranny znakomicie się wkomponują faworki drożdżowe, które w przepisie są równie proste jak te faworki.

Poznaj prosty przepis na ten tradycyjny deser:

  • 250 g mąki pszennej
  • 100 g gęstej śmietany 18 %
  • 4 żółtka
  • szczypta soli
  • łyżka spirytusu (zapobiega on wnikaniu tłuszczu w faworki).

Aby na rumiano smażyć faworki Thermomix potrzebny będzie olej, natomiast do ich posypania cukier puder.

W naczyniu urządzenia Thermomix umieszczamy mąkę, śmietanę, żółtka, sól, i spirytus i wyrabiamy ciasto. Podpowiadamy jak długo powinien trwać ten etap, potrzebny czas to 4 min./ obr. interwał. Po wyjęciu ciasto dzielimy na mniejsze porcje i chwilę napowietrzamy. Jeśli nie wiesz jak zrobić kształtne faworki podpowiadamy, że należy cienko rozwałkowane ciasto (ok. 2 mm) pokroić na paski o wymiarach 3 x 10 cm, w środku wykonać nacięcie ok. 3 cm i przełożyć 1 końcówkę ciasta przez powstały otwór.

Smażymy tak przygotowane faworki Thermomix na mocno rozgrzanym oleju, aż osiągną złoty kolor. Odpowiedzią na pytanie, ile czasu powinno się smażyć faworki jest czas ok. 1 min. z każdej strony. Następnie osuszamy je z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku, a po ostudzeniu oprószamy cukrem pudrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.