Pączki Thermomix

pączki thermomix

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić pączki Thermomix to podpowiadamy, iż szybki przepis na ten deser pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także pracy. Możesz wykonać pączki serowe Thermomix lub też pączki pieczone Thermomix łatwo i szybko. Ile czasu zajmuje wykonanie takiego przysmaku?

Przepis na pączki serowe Thermomix

Szybki przepis na pączki serowe Thermomix wymaga przygotowania kilku składników:

  • 500 gramów sera białego,
  • 300 gramów mąki pszennej,
  • 3 jajka,
  • 3/4 łyżki łagodnego octu, na przykład ryżowego,
  • łyżeczka sody oczyszczonej,
  • 70 gram cukru,
  • szczypta soli

Przepis na pączki serowe:

Ekspresowe pączki serowe Thermomix przygotujesz w łatwy sposób, przy pomocy jednego urządzenia. Ile czasu będziesz potrzebował na wykonanie tej receptury? Będzie to około 5 minut. Umieść w misie naczynia cukier i rozdrobnij go w trybie obroty 102, przez 20 sekund. Następnie dodaj jajka i wymieszaj, ustawiając program obroty 43 i czas półtorej minuty. Ostatnim krokiem, w trakcie przygotowania idealnego ciasta na pączki Thermomix, będzie dodanie pozostałych składników i dokładne wymieszanie w trybie obroty 5 przez 1 minutę. Teraz wystarczy wysmażyć masę na głębokim tłuszczu i ostudzić.

Jak zrobić pączki pieczone Thermomix?

Jeśli nie wiesz jak zrobić pączki pieczone w urządzeniu Thermomix, to spieszymy z recepturą, która pomoże w wykonaniu idealnego ciasta na ten słodki wypiek. W pierwszej kolejności przygotuj rozczyn – wymieszaj 50 gram drożdży, 12 gram cukru, a także 70 ml ciepłego mleka, w trybie obroty 1, temperaturze 37 stopni i czasie 2 minut. Odstaw mieszkankę na 10 minut, w ciepłe miejsce.

W następnej kolejności dodaj 35 gram cukru, 350 gram mąki pszennej, a także dwie szczypty soli i mieszaj przez kolejne 2 minuty. Kolejno dodawaj stopniowo 3 jajka, nadal w tym samym trybie, przez 6 minut. Na koniec do całości dodaj 170 gramów masła, pokrojonego na mniejsze kawałki i mieszaj przez 4 minuty. Po tym czasie otrzymasz elastyczne ciasto, które będzie się swobodnie odklejało od misy. Możesz je teraz odłożyć w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Po odczekaniu, uformuj niewielkie placki, nałóż ulubione nadzienie i piecz w 180 stopniach przez 13 minut. Pączki pieczone Thermomix gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.