Tiramisu Thermomix

tiramisu

Tiramisu Thermomix to przepyszny deser, który może być serwowany zarówno na specjalnie okazje, lub też wtedy, gdy masz ochotę na coś słodkiego. Jego przygotowanie jest ekspresowe, a smak niepowtarzalny. Jak zrobić tiramisu Thermomix bez jajek i ile czasu będziesz potrzebować na jego wykonanie?

Szybki przepis na tiramisu Thermomix

Oto szybki przepis na tiramisu w urządzeniu Thermomix, który przygotujesz w kilka chwil. Zgromadź następujące składniki:

  • 500 g sera mascarpone,
  • 4 jajka,
  • 80 g cukru,
  • 24 biszkopty,
  • 2 filiżanki mocnej kawy,
  • 2 łyżki kakao

Przepis na tiramisu

Rozpocznij od oddzielenia żółtek od białek. Następnie przełóż białka do czystej i suchej miski Thermomixu i ubij je na sztywną pianę przez 2-3 minuty, w prędkości 3,5. Następnie umieść pianę w innym naczyniu, a w misie urządzenia kuchennego umieść żółtka oraz cukier i miksuj przez 2 minuty w programie prędkość 4, aż uzyskasz gęstą masę. Dodaj ser mascarpone i ponownie miksuj, przez kolejne 2 minuty. Wmieszaj w całość pianę z białek, obracając delikatnie łyżką od dołu do góry. Teraz nadszedł czas na przygotowanie biszkoptów – wlej mocną kawę do miski i maczaj w niej biszkopty przez kilka sekund, a następnie ułóż je w odpowiednim naczyniu. Pokryj biszkopty połową masy serowej, a następnie ponownie wyłóż moczone w kawie biszkopty i pozostałą masę. Czynności te powtarzaj, aż do wyczerpania składników. Posyp wierzch tiramisu Thermomix kakao, a następnie schłodź w lodówce przez co najmniej 2 godziny, przed podaniem.

Ile czasu zajmuje wykonanie Thermomix tiramisu bez jajek?

Czas przygotowania Thermomix tiramisu bez jajek, szacunkowo zajmie około 20-30 minut, plus czas schładzania w lodówce, który wynosi co najmniej 2 godziny. Przygotuj zatem narzędzie kuchenne i do jego misy włóż 500 gram sera mascarpone, 120 ml śmietany kremówki oraz 80 gram cukru pudru i miksuj przez 2-3 minuty w trybie obrotów 4, aż uzyskasz gładką i kremową masę. Przelej mocną kawę do miski i mocz w niej biszkopty przez kilka sekund, a następnie ułóż je jako pierwszą warstwę w szklanym naczyniu. Następnie pokryj je połową masy serowej. Powtórz kolejne warstwy, układając kolejne maczane biszkopty i porcję masy serowej, aż do wyczerpania składników. Posyp wierzch Thermomix tiramisu bez jajek, kakao i schłodź w lodówce.

Comments

  1. Super deser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.